Yaşam Blogu

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri

19.07.2019
135

Yuvarlak yüze saç kesimi

Her saç stilinde olduğu gibi, yuvarlak yüzlü kadınlar için sizi daha sofistike ve modern gösteren bazı saç stilleri vardır. Yüz şeklinize en uygun saç modellerini bulma konusunda biraz öneriye ihtiyacınız varsa, sizler için hazırladığımız yuvarlak yüzler için saç modelleri rehberimize hoş geldiniz!

Kısa, uzun, omuz hizasında, pixie kesim, bob kesim, katlı kesim, küt kesim ve daha pek çok farklı kesim ve stil seçeneği arasından, yuvarlak yüze giden saç modellerinin sayısı da oldukça fazla. Peki, bu konuda kararsız mısınız?

Aynaya baktığınızda, her zamanki görünümünüzden biraz daha farklı bir görünüme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ya da yüz şekliniz için daha doğru bir saç modeli olabileceğini düşünüyorsanız, aşağıda sizler için hazırladığımız galeriye de göz atmanızı öneririz. “Yuvarlak yüze nasıl saç yakışır?” sorunuzun cevabı, yazımızın devamında…

Yuvarlak Yüze Nasıl Saç Yakışır?

Yuvarlak yüz şekli, geniş bir yüz yapısı anlamına gelir. Bu nedenle, özellikle katlı, hafif dalgalı ve asimetrik saç kesimleri yuvarlak yüzlü kadınlar için iyi bir seçimdir. Dalgalar ve uçları bukleli saç stilleri de oldukça iyi bir görünüm yaratmaktadır. Asimetrik kesimler ve uyum saç tonları, dikkatleri saç stilinize çekecektir. Bu noktada, şu kuralı da göz önünde bulundurabilirsiniz; eğer bir şeyi geri plana atmak istiyorsanız, başka bir şeyi vurgulayın!

  • Çok fazla göze çarpan kaküllerden kaçının, çünkü görsel olarak yüzünüzü genişleten yatay bir çizgi oluşturacaklardır.
  • Kilolu bir kadınsanız, çok göze çarpan saç stillerinden uzak durmak daha iyi olacaktır çünkü görünümünüzü tamamen etkileyebilirler.
  • Hangi saç stilini tercih ederseniz edin, yüzünüzün kenarlarında uzun katlar bırakmaya çalışın. Bu, yüzünüzü daha ince gösterecektir.
  • Yüzünüzden geçen çapraz çizgiler, onu görsel olarak uzatacaktır ve yuvarlak yüz yapısı, daha uzun bir algı yaratacaktır.

Yuvarlak Yüze Uygun Saç Modelleri

 Kıvrılmış Bob Kesim

Yuvarlak yüzler için saç modelleri

Bu sevimli saç stili, tarzında değişikliğe gitmek isteyen kadınlar için iyi bir seçim olabilir. Kabarık bukleler ve derin yan katlar, geniş yanaklarınızı inceltmeye ve sevimli çene bölgesine dikkat çekmenize yardımcı olabilir. Bu saç stilini, küllü sarı alt tonlara sahip ılık kahverengi teniniz için tercih edebilirsiniz.

Dolgun ve İnce Dokulu Bob Kesim

Saçları ortadan ayıran bir bob kesimi de saçlarınızın daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda, kesim çene hizasının altındaysa, uzun saç telleri yüzünüzün açılarını tamamlayacak ve daha dar görünmesini sağlayacaktır. Bu tarz bir saç kesimi için tercih edeceğiniz açık kahve tonları, daha genç ve feminen görünmenizi de sağlayacaktır.

Yandan Ayrılmış Kısa Saçlar

Yuvarlak yüze uygun saç modelleri

Gevşek bir şekilde yandan ayrılmış saç modelinin, tartışmasız bir şekilde inceltici bir etkisi var. Çene çizgisini bir tarafa doğru yönlendirmek ve saç tutamlarından bazılarını kulak arkasına atmak da yüzünüzün daha dar görünmesini sağlayacaktır.

Katlı Saç Kesimi

Yuvarlak yüz için katlı saç kesimi

Saçlarınızı uzun kullanmak istiyorsanız ve yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, katlı saç kesimlerinden de yararlanabilirsiniz. Yuvarlak yüze uygun saç modelleri arasından seçim yaparken, saçlara biraz keskinlik katan katlardan yardım alabilirsiniz. Kesimi daha uzun tutacaksanız, yüzünüzün daha dar görünmesi için basamaklı katlardan yararlanabilirsiniz. Bu tarz bir saç kesimi, ince telli saçlar için de iyi bir seçim olacaktır.

Yuvarlak yüzler için saç modelleri konusunda daha fazla fikir almaya ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu