Yaşam Blogu

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

23.07.2019
523

Her kadının yüzü benzersizdir. Genel özellikleri, oranları ve şekli, saç kesimi ve modelinin belirlenmesinde, kuaförler için önemli bir etmendir. Yine de, uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri oldukça fazla olduğundan, diğer pek çok yüz şekline göre daha şanslı oldukları söylenebilir. Dünyaca ünlü Sarah Jessica Parker, Liv Tyler ve daha pek çok ünlü güzel, uzun bir yüz şekline sahip ve muhteşem görünmeyi başarabiliyorlar.

Yüzünüzdeki fiziksel parametrelere göre hangi saç stillerini tercih edebileceğinizi bildiğinizde, yüzünüzün harika bir şekilde daha yuvarlak görünmesini ya da en azından tatlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu yazıda, uzun yüze saç kesim modelleri hakkında konuşacağız. Dilerseniz, aşağıda yer alan galerimizdeki saç modellerinden ilham alarak, siz de yüz şeklinize en uygun saç modelini seçerek harika görünmeyi başarabilirsiniz. Hadi başlayalım…

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kakül

Galerimizde, gazı görsel örnekler bulabilirsiniz. Ancak, burada asıl önemli olan; saç stillerindeki şekil ve dokuların uzun yüzünüzü nasıl şekillendirebileceğinin prensiplerini anlamak. Doğru fikri anlayabilirseniz, en sevdiğiniz saç stillerini yüz şeklinize göre ayarlayabilir ve böylece maksimum oranda çekici görünmeyi başarabileceksiniz.

Her zaman yüzünüzün uzunluğunu alnınıza göre azaltabilirsiniz. Alnınızda kakül varsa, yüzünüz olduğundan daha kısa ve oval görünecektir. Düz kesilmiş ya da hafif kıvrık kaküller, bu noktada iyi bir seçim olacaktır. Kakülleriniz için ideal uzunluğu göz önünde bulundururken, oranlara dikkat etmeyi de unutmayın. Uzmanlar, kaküllerin yüze en uygun oranının bire üç olduğunu belirtiyor.

Uzun Yüzlü Kadınlara Yakışan Saç Modelleri

Uzun yüzlü kadınlar için saç modellerinden bahsederken, örnek verebileceğimiz çok fazla model var. Önerimiz; yatay ve çapraz katlarla yüzünüzün yan kısımlarında daha geniş bir görüntü oluşturmaya çalışmanız. Bukleler, dalgalar ve yatay katlar, yüzünüzün genişliği konusunda bir yanılsama yaratarak, o uzun görüntünün kısalmasını sağlar. Bu teknik, yüzünüzde keskin açılar oluşturarak daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Çok belirgin katlardan hoşlanmıyorsanız, kuaförünüzden yalnızca yüzünüzü çevreleyen bukle katları oluşturmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, renk de yüzünüzde bir yanılsama yaratabilir. Gölgeler, yüzünüzdeki genişliği arttıracak ve yanlara atılan katlar için bir boyut oluşturacaktır. Uzun saçlara sahipseniz, ombreyi de deneyebilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Kısa Saç Modelleri

Uzun yüz tipi, ünlü kadınlar arasında oldukça yaygın bir yüz şeklidir. Bu nedenle, uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri konusunda ilham alabileceğiniz seçenekler, diğer pek çok yüz şekline göre daha fazladır. Doğru saç kesimi ile harika görünmek istiyorsanız, kısa saçlardan da yararlanabilirsiniz.

Kısa bir bob saç kesimi de yüzünüz için harika bir seçim olabilir, omuz hizasında küt kesilmiş modeller de. Burada kilit nokta, seçeceğiniz modeli yüz şeklinize göre uyarlanmasını sağlamaktır. Yuvarlak yüz şekline uygun bir saç kesimini bile uzun yüzünüze uygun bir görünüme kavuşturmak mümkündür.

Biraz daha öneriye ve kuaförünüze giderken ona fikir verecek önerilere ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız galeride yer alan 15 farklı örnekten de ilham alabilirsiniz. İşte, farklı örneklerle, size ilham verecek uzun yüzlü kadınlara yakışan saç modelleri!

Bundan önce yazdığımız Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı makalemizde yuvarlak tombul yüze saç modelleri, yuvarlak yüz için saç modelleri ve yuvarlak yüze kısa saç kesimi konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu