Yaşam Blogu

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

26.07.2019
765

Ombre saç uygulamaları

Ombre; Fransızca’da “gölge” anlamına gelmektedir ve saçların üst kısmının doğal saç rengi ve altlarına doğru saç açıcı ile aydınlatılması olarak tanımlanabilir. Diğer pek çok renklendirme uygulaması ile temelde benzerlik gösterse de, son yılların öne çıkan renklendirme işlemlerinden biridir. Ombre; sarışınlarda, kahverengi, siyah ya da kızıl saçlı kadınlarda uygulanabilir.

Belirgin bir renk seçeneği yoktur; mavi, yeşil, mor, kırmızı ya da pembe gibi sıradışı bir görünümle de olabilir. Ombre, özellikle uzun ve orta boylu saç uzunluğuna sahip kadınlar için uygundur ve özellikle uzun saçlı kadınlarda, hem uygulaması hem de yarattığı belirgin fark ile harikalar yaratmaktadır. Saçlar uzadıkça da, saç renginin genel görünümünü çok hoşunuza gidecek şekilde değiştirebilir.

Genel olarak ombrenin, belirgin bir ten rengi ya da saç rengine uygun olduğunu söylemek mümkün olmasa da, uzun ve orta uzunlukla saçlara sahip kadınlar için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Esmere yakışan ombre, sarışına yakışan ombre ve genel olarak “Ombre saç kimlere yakışır?” diye merak ediyorsanız, sorunuzun cevabı yazımızın devamında. Detaylara geçmeden önce, kuaföre giderken aşağıda sizler için hazırladığımız galerideki ombre saç modellerinden ilham almayı da unutmayın. Hadi başlayalım…

Esmere Yakışan Ombre

Koyu renkli saçlara uygulanan ombreler şık ve çarpıcıdır. Yine de, herkesin hoşuna gitmeyebilir. Doğal siyah saç rengine sahipseniz, ombreyi yüksek kontrastlı görünümler için tercih edebilirsiniz. Uzun saçlara sahip olmak, ombre için bir artıdır. Çünkü bu renklendirme tekniğinin kaliteli bir şekilde yansıması için, belirli bir uzunluğa ihtiyacı vardır. Bu nedenle, “Ombre saç kimlere yakışır?” sorunuzun cevabı, ilk önce “uzun saçlı kadınlar” olacaktır. Kısa olarak tabir edilen ve omuz hizasının yukarıda olan saçlarda ise, daha farklı renklendirme tekniklerinin tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra, esmer bir kadınsanız ve koyu renkli saçlarınızda ombre kullanacaksanız, doğal saç renginize yakın olacağından, saç dipleri konusunda aylarca endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Esmer kadınların kullanabileceği ombre örneklerine gelecek olursak;

  • Karamel ışıltılar,
  • Bakır ışıltılar,
  • Siyahtan kahveye,
  • Siyahtan griye,
  • Siyahtan sarıya,
  • Siyahtan pembeye gibi farklı renk geçişlerini kullanabilirsiniz.

Sarışına Yakışan Ombre

2019 ombre modelleri

Sarı saçlara sahip bir kadınsanız, ombre ile yalnızca birkaç ton farka gidebilirsiniz. Bu durumda, doğal bir renk geçişi elde edersiniz. Kontrast ombreleri tercih etmek isterseniz, saç diplerinizin rengini koyulaştırmanız gerekecektir. Bu yöntem ile koyu kahve, pastel tonlar gibi renklere geçiş yapabilirsiniz.

Doğal Görünen Ombre Modelleri

Sarışın, esmer, kızıl saçlı ya da pastel renkli saçlara sahip bir kadın olmanız fark etmez, ombre gibi herhangi bir renklendirme uygulamasında, profesyonellik ve modern bir görünüm her zaman en önemli detaylardan biridir. Siyahtan pembeye gibi çok keskin bir ombre geçişi yapmayacaksanız, doğal görünüm de oldukça önemlidir.

Ombre modelleri

Dünyaca ünlü güzel Kerry Washington da doğal görünümlü ombreyi tercih eden isimlerden. Çikolata kahvesi ışıltılar ile renklendirdiği saçı, doğal ve keskin olmayan geçişlerle oldukça modern ve sofistike görünüyor.

Ombre kimlere yakışır?

Ombrenin yakışmayacağı bir saç rengini bulmak neredeyse imkansızdır. Sadece, doğru uygulamanın yapılması önemlidir. Bal köpüğü geçişlerle yapılan ombre de oldukça şık ve feminen görünüyor.

Ombre uygulamaları

Ombrede renk geçişleri bazen üç farklı rengin bir arada kullanılması ile de yapılabiliyor. Üç renkli bir saç olmasına rağmen, doğal ve modern görünmeyi başaran bu uygulamadan da ilham alabilirsiniz.

Ombre uygulamaları hakkında daha fazla örnek görmek isterseniz, “Ombre saç kimlere yakışır?” sorunuzun cevabı olarak, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz…

Bundan önce yazdığımız Bakır Kızılı Saç Rengi başlıklı makalemizde bakır kızılı kimlere yakışır, bakır kızılı saç boyası ve bakır kızılı saç rengi konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu