Yaşam Blogu

Kına Gecesi İçin Saç Modelleri

19.10.2020
426

Kına gecesi, bir kadının hayatının en özel günlerinden biridir. Doğru kişiyi bulduktan ve evlenme teklifini aldıktan sonra başlayan düğün sürecinin ilk adımlarından biri olan kına gecesi, kız ve erkek tarafından kadınların bir araya gelmeleri ile yaptıkları bir etkinliktir ve gece boyunca, hem gelin adayı hem de misafirler için pek çok unutulmaz an yaşanır.

Kına gecesi söz konusu olduğunda, düğün sahibinin ne giydiği kadar nasıl bir saç modeli kullandığı da oldukça önemlidir. Bu günde, ne gündelik kullanım kadar sportif ne de düğün kadar abiye bir saç tercih etmelisiniz. Kına gecesi için saç modelleri seçenekleri oldukça geniş olsa da; saç uzunluğunuz, saç renginiz, tarzınız ve kına gecesi elbisenizin tarzına bağlı olarak, saç modeli seçeneklerini de daraltabilirsiniz.

Bu yazıda, sizler için kına gecesi saç modelleri konusunda ilham alabileceğiniz örnek modelleri galerimizde bir araya getirdik. Ama öncesinde, bu özel ve eğlenceli gecede kullanabileceğiniz saç modellerinden bazılarına birlikte göz atalım…

Kına Gecesine Uygun Saç Modelleri

Bir kına gecesinde, gelin adayı saçlarını açık ya da toplu kullanmayı tercih edebilir. Bazen, kıyafetin tarzına ve aksesuarlara bağlı olarak sade, düz bir fön de yeterli olabilirken, bazen hareketli bir topuz da iyi bir seçim olabilir. Kına gecesine uygun saç modelleri arasından seçim yaparken, göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter; saç modeliniz ve saç uzunluğunuzdur.

Tabi ki, kıyafetinizin tarzı da seçim yapmanızda etkili olacaktır. Kına gecesi için gösterişli bir abiye tercih edecekseniz, saç modeli seçiminde biraz daha sadeleşmenizi öneririz. Aynı şekilde, elbise seçiminde sade bir model tercih edecekseniz, saç modeli konusunda daha gösterişli seçimler yapabilirsiniz. Gelin isterseniz, kına gecesine uygun saç modellerinden bazılarına birlikte bir göz atalım…

Kına gecesi için saç modelleri

Sade bir topuz ve onu tamamlayan çiçekli bir aksesuar, omuzları açıkta bırakan bir kına gecesi elbisesi için şık, sade ve modern bir seçim olacaktır. Sırt dekolteli bir abiye tercih etmeyi planlıyorsanız, siz de yukarıdaki gibi ense hizasında ya da tepeden toplanmış bir at kuyruğu ve maşa ile elde edilmiş doğal dalgalı saçları tercih edebilirsiniz.

Kına gecesi saç modelleri

Kına gecesi, düğün ve evlilik sürecinin ilk basamaklarından biridir. Bu özel geceyi unutulmaz kılacak fotoğraflarda romantik bir saç modeli ile boy göstermek isterseniz, kına gecesi elbisenizi yukarıdaki gibi romantik bir saç modeli ile tamamlayabilirsiniz.

Kına gecesine uygun saç modelleri

Çiçek aksesuarları, gelin adaylarının düğün, nişan ve kına gibi organizasyonlarda en çok kullandıkları aksesuarlardan biridir. Kına geceniz için yaptıracağınız topuzunuzda çiçek detayları kullanmak isterseniz, elbise seçiminde biraz daha sadeleşmenizi öneririz. Böylece, elbise ve saç modeli arasında modern bir denge oluşturmuş olacaksınız. Bu tarz bir saç modeli; payetli, taşlı ya da gösterişli bir kına gecesi elbisesi için biraz abartılı bir seçim olabilir.

Kına gecesi saç modelleri 2019

“Bir kere evleniyorum, gösterişli olmak benim de hakkım!” diyorsanız da, tercihinizi taşlı saç aksesuarlarından yana kullanabilirsiniz. Kına gecenizde tüm bakışları üzerinize toplayacak böyle bir saç modeli, modern ile gelenekseli buluşturuyor. Taşlar, çiçekler, aksesuarlar ve daha fazlası ile kına gecesine uygun saç modelleri hakkında daha fazla örnek görmek isterseniz, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atabilirsiniz…

Bundan önce yazdığımız Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri başlıklı makalemizde uzun yüze yakışan saç modelleri ve uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu