Yaşam Blogu

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

17.07.2019
617

Esmerlere giden saç renkleri

Instagram’da bir furya haline gelen gri tonları, kırmızı halıda ve sosyal medyada her yerde karşımıza çıkan gök kuşağını anımsatan saç renklerinin aksine, koyu kahve tonları modası asla geçmeyecek bir renktir. Kolay ve en yaygın saç renklerinden biri olduğundan, her zaman da mantıklı bir seçimdir.

Ayrıca, her yerde olması koyu kahve tonlarının sıkıcı olduğu anlamına gelmez. İster saç renginde değişikliğe gitmek isteyen bir esmer, isterseniz de tüm hayatınız boyunca sarışın olmuş, büyük bir değişikliğe ihtiyacı olan bir kadın olun, kahvenin; aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı renk ve ton seçeneği vardır.

Zengin ve sıcak tonları bazıları için iyi bir seçim olurken, daha soğuk tonlar da diğer kadınlar için iyi bir seçim olabilir. Kahveye doğru yol almak istiyorsanız ya da zaten esmer ten renginizle doğduğunuzdan beri karanlık taraftaysanız, kuaförünüzle görüşerek sizin için en doğru saç rengi ve tonunu bulabilirsiniz.

Size bir başlangıç noktası vermek için, esmerlere yakışan saç renkleri konusunda bir rehber hazırladık ve ilham almak isteyebileceğiniz örnekleri galerimizde bir araya getirdik. Ama öncesinde, esmere gidecek saç renkleri ve önerileri için dilerseniz bazı örneklere birlikte göz atalım…

Esmere Hangi Saç Rengi Gider?

Esmerlere giden saç renkleri konusunda bir seçim yapmadan önce, öncelikle cilt altı tonunuzu belirlemelisiniz. Derin cilt tonu olan kadınlar, genellikle koyu kahve gözlere sahip olurlar. Bu durumda, teniniz koyu mor ya da yeşil gibi parlak renkli kıyafetlerin içinde daha ışıltılı görünür. Saç renklerine gelince, sizi ön plana çıkaracak ve saçınıza ışıltı katacak ton ve renklendirme işlemlerine ihtiyacınız olacaktır.

Esmer kadınlar için saç rengi önerileri hakkında konuşurken, kırmızı halıda görmeye alıştığımız ünlü güzellerin stillerine de göz atmadan olmaz. Gelin isterseniz, dünyaca ünlü esmer güzellerin tercih ettikleri saç rengi ve kesimlerine birlikte göz atalım…

Esmer kadınlara yakışan saç renkleri

İlk çıktığı günden bu yana hem sesi hem de çarpıcı bakışları ile etkilemeyi başaran bir isim; Ciara. Altın rengi ışıltıların yer aldığı sarı tonlarındaki saçları ile, esmer kadınların da sarı saçları kullanabileceğinin güzel örneklerinden biri. Yüzü çerçeveleyen katlı saç kesimi ile birlikte bu ışıltılı saç rengi, esmer bir kadının da tercihi olabilir.

Esmerlere yakışan saç renkleri

Hadi gelin, biraz da klasiklerin dışına çıkalım! Mor, bir saç rengi seçimi konusunda biraz cesur bir seçenek olsa da, esmer cilt tonları için harika bir seçim olabilir. Bu koyu ve parlak erik renk, canlı ve zarif bir tarza kesinlikle harika bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Esmerler için ombre modelleri

Ombrenin genellikle açık tenli kadınlar tarafından tercih edildiği düşünülebilir. Ancak, kırmızı halıda görmeye alıştığımız pek çok ünlü esmer güzel de tercihini ombrelerden yana kullanıyor. Kelly Rowland’in arşivlerden çıkan bu fotoğrafında olduğu gibi, doğru uygulanmış bir ombre, koyu ten renginde de muhteşem görünebilir.

Esmerler için saç renkleri

Esmer güzel denince akla gelen isimlerden biri; Gabriella Union. Kahverengi ve esmer cilt tonuna sahip kadınlarda, çikolata tonlarındaki ışıltılar harika ve canlı bir görünüm yaratır. Ayrıca, saç şeklinizi vurgular ve fotoğraflarda da harika görünmektedir. Çikolata tonlarının yanı sıra, bal kahvesi ve bakır vurgular da esmer ten rengine çok yakışmaktadır. Esmerlere giden saç renkleri konusunda daha fazla ilhama mı ihtiyacınız var? O halde bir de sizler için hazırladığımız galeriye bir göz atın deriz!

Bundan önce yazdığımız Bakır Kızılı Saç Rengi başlıklı makalemizde bakır kızılı kimlere yakışır, bakır kızılı saç boyası ve bakır kızılı saç rengi konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu