Yaşam Blogu

Doğal Görünümlü Abiye Saç Modelleri

12.10.2020
699

Bir davet, düğün ya da parti söz konusu olduğunda, kadınların belki de en çok heyecanlandığı konu, nasıl görünüleceğidir. Bunun ilk adımı ise, gidilecek ortama uygun olarak tercih edilecek abiye elbisedir. Şıklığınızı tamamlayacak doğru abiyeyi bulduktan sonra, şimdi artık ona uygun bir saç modeli düşünmeye başlayabilirsiniz. Peki, nasıl bir abiye saç modeli tercih edeceksiniz? Gösterişli bir topuz mu? Sade bir saç örgüsü mü? Belki de, saçlarınızı açık kullanmak isteyeceksiniz.

Nasıl bir saç modeli kullanırsanız kullanın, modern bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, tercihinizi doğal görünümlü abiye saç modellerinden yana kullanmanızı öneririz.  Bu, hem şık bir görünüm sağlayacak hem de daha doğal ve fresh görünmenizi sağlayacaktır.

Yazımızın sonunda; parti, davet ve düğünlerde kullanabileceğiniz doğal görünümlü saç modelleri ile ilgili bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, gelin isterseniz özel bir davette kullanabileceğiniz saç modellerinden bazılarına yakından bir göz atalım…

Doğal Görünümlü Topuz

Doğal abiye saç topuzu

Abiye topuz denince, akla ilk gelen gösterişli ve abartılı topuzlar gelse de, bir davet ya da parti için doğal görünümlü bir topuz da tercih edebilirsiniz. Burada kilit nokta, topuzun doğal görünmesini sağlayacak şekilde tercih edilmesidir. Çok volümlü ve kabarık topuzlar, daha abartılı görüneceğinden, daha sıkı yapılmış bir topuz, daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Gösterişli bir abiye tercih edecekseniz, saç modeli seçiminde tercihinizi ensede yapılmış sıkı bir topuzdan yana kullanabilirsiniz. Bu, saçları geri plana atarak elbisenin ön plana çıkmasını sağlayacağından, özellikle payetli, dantelli ve özel detaylı abiye elbiseler için iyi bir seçim olacaktır.

Tepeden toplanmış gevşek bir topuz da doğal görünümlü abiye saç modelleri arasında yer alır. Straplez parti elbiseleri ile harika görünen gevşek topuzlarda aşırıya kaçmadığınız sürece, doğal ve fresh bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğal Görünümlü Örgü Saç Modelleri

Doğal görünümlü örgü

Saç örgüleri, günlük hayatta da sıkça kullandığımız bir saç modeli olduğundan, parti ve davetler için de rahatlıkla tercih edilebilir. Doğal görünümlü abiye saç modelleri arasında yer alan örgüleri; ikili, tekli, yandan örgülü ya da farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Şık bir davet için, örgülü topuzlar da iyi bir seçenek olacaktır.

Tek yandan örülmüş abiye saçlar, tek omuzlu, straplez ve hatta sırt dekolteli abiye elbiselerde kullanabileceğiniz bir saç modelidir. İkili örgüleri de yine parti elbiseleri ve eğlenceli elbiselerle kullanarak, daha genç ve fresh bir görünüm elde edebilirsiniz.

Doğal Görünen Abiye Saçlar

Abiye elbiseye uygun saç modelleri arayışınız ne olursa olsun, modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız, tercihiniz her zaman doğal bir saç görünümü olmalıdır. Abartılı topuzlar, simler, abartılı saç uygulamalarının geçmişte kaldığını belirtelim. Doğallık, her zaman daha taze ve canlı görünmenizi sağlar. Elbiseniz sade olsa bile, doğal bir topuz ya da at kuyruğu ile onu pekala şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Çok dikkat çekici bir havaya bürünmemek ve sadeliğinizi korumak isterseniz, abiye elbisenizi düz bir fön ya da hafif hareketli dalgalı saçlar ile birlikte kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Abiye elbiselerle birlikte kullanabileceğiniz doğal görünümlü abiye saç modellerinden bahsettik. Gelin isterseniz, bir de örneklere göz atalım!

Bundan önce yazdığımız Kına Gecesi İçin Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu