Yaşam Blogu

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

17.07.2019
471

Buğday ten rengi, saç renkleri skalasında şanslı isimlerden biridir. Ancak yine de, buğday teninize uyacak saç renkleri konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. “Buğday tene hangi saç rengi gider?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, sorunuzun yanıtına geçmeden önce, ten renginize uyacak saç renklerini bulmanıza yardımcı olabilecek bir rehber hazırladık.

Son zamanlarda, aynaya baktığınızda sıkıcı ya da solgun göründüğünüzü düşünüyorsanız, saç renginizi yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş olabilir. İstediğiniz rengi körü körüne seçmek yerine, cilt tonunuza uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Cilt tonunuzu belirledikten sonra, cilt alt tonunuzu belirleyerek devam edebilir ve cildinize hangi saç renginin iyi gittiğini öğrenebilirsiniz. Doğru saç rengi görünümünü vurgulamak ve daha canlı görünmek için, aşağıda sizler için hazırladığımız saç rengi seçme rehberine göz atmanızı öneririz.

Cilt Gölgesine Karar Verin

Esmerlere giden saç renkleri

Genel olarak konuşacak olursak, cildinizin rengi soluk, buğday tenli, esmer ya da bronzdur. Bu, biraz genelleme olabilir ancak saç renginize karar vermenize yardımcı olabilir. Saç renginiz, cildinizin gölgesi ve tonuyla tam olarak uyumlu değilse, ten renginiz soluk görünmeye devam edecektir.

Cilt Alt Tonunu Belirleyin

Buğday tene saç rengi 2019

Cildinizin gölgesinden bağımsız olarak, cildinizin alt tonunu belirlemeniz de önemlidir. Sıcak mı, soğuk mu yoksa nötr mü? Bunu anlamak için, beyaz bir gömlek giyip aynanın karşısına geçebilirsiniz. Doğal ışık altındayken, bileğinizdeki damarlara bakmanız gerekecektir. Baktığınızda, damarlarınızın mavi ya da mor ağırlıklı olduğunu görüyorsanız, soğuk alt tonunuz var demektir. Daha yeşil bir renk görüyorsanız, sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir ve her ikisinin bir karışımıysa, nötr cilt alt tonunuz var demektir.

Buğday Tenliler İçin Saç Renkleri

Buğday tenlilere yakışan renkler

Buğday ten rengine sahipseniz, renk skalasında cilt tonunuzun tam tersi bir renk tercih edebilirsiniz. Bir renk skalasına bakmak, pek çok farklı saç rengini gözden geçirmenize ve size yakışacak rengi seçmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, soğuk bir cilt tonu ve soluk bir cildiniz varsa; bakır kırmızısı ya da altın kahve gibi daha sıcak renklere yönelebilirsiniz. Buğday ten renginiz varsa, sarışın ya da küllü kumral gibi daha soğuk saç renklerini de tercih edebilirsiniz.

Saç renginiz için, derin ve zengin bir baz seçmeyi deneyebilirsiniz. Buğday teninizde sarı ya da sıcak alt tonlara sahipseniz; koyu altın kahve, kestane ve kumral bir saç rengi tercih edebilirsiniz. Daha sonra, bakır ya da tarçın gibi kırmızı temelli bir ton kullanarak saç renginizi vurgulayabilirsiniz. Sarı alt tonlu vurguları seçerseniz, sarı alt tonunuzu vurgulamaya başlayabilirsiniz.

-Yoğun Renk Tabanı

Saçlarınızda, pembe ya da mavi bir renk gibi soğuk tonlara sahipseniz, renk tabanı konusunda sarı, kahve ya da kızıl bir seçim yapabilirsiniz. Daha sonra, bal köpüğü ya da küllü görünümlü olan ışıltıları kullanabilirsiniz.

Buğday ten renginde, kiraz rengi, bordo gibi renkler de iyi bir seçim olabilir. Bu renkleri, temel renk ya da ışıltı rengi olarak da kullanabilirsiniz. Bu saç rengindeki kızıl tonlar, cildinizi daha pürüzsüz gösterecektir.

Buğday Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Buğday ten renginize yakışacak saç rengi önerilerine ihtiyacınız varsa, kuaför koltuğuna oturmadan önce sizler için hazırladığımız galeriye de bir göz atmanızı öneririz. İşte, buğday tenli kadınlar ve tercih ettikleri temel saç renkleri… (Aralarında, klasiklerin dışına çıkan cesur seçimleri de bulabilirsiniz!)

 

Bundan önce yazdığımız Bakır Kızılı Saç Rengi başlıklı makalemizde bakır kızılı kimlere yakışır, bakır kızılı saç boyası ve bakır kızılı saç rengi konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu