Yaşam Blogu

Bepanthen Plus Krem Yüze Sürülür Mü?

10.10.2020
1.109

Bepanthen plus; cilt iyileştirici etkilere sahip, iyileşmeyi hızlandıran ve uyaran, canlandırıcı bir kremdir. Dekspantenol ve lorheksidin hidroklorür etken maddeleri ile yeni doku oluşumunu hızlandıran ve cilt elastikiyetini arttıran Bepanthen plus ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de, yüze sürmeye uygun olup olmadığıdır. Bu sorunun cevabına birazdan değineceğiz, ama öncesinde, genel olarak Bepanthene plus’un yararlarına birlikte bir göz atalım…

Bepanthen Plus Ne İşe Yarar?

Bepanthen Plus krem

Bepanthen plus’un eten maddelerinden biri Dexpantenol’dür. Bu madde, ciltte B5 vitaminine dönüşerek yeni hücre oluşumunu arttırır ve dokuların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Ayrıca, cilt lekeleri ve sivilce lekelerinin daha hızlı iyileşmesinde de yardımcıdır.

Kremin bir diğer etken maddesi de Klorheksidin Hidroklorür’dür. Bu madde, cilt yüzeyindeki bakterilerle savaşmada yardımcı, antiseptik özellikleri bulunan bir maddedir. Bu sayede, ciltte enfeksiyon oluşumu engellenmiş olur.

Bu özellikleri ile iltihaplanma karşıtı, antiseptik ve ciltte iyileşme hızlandırıcı bir krem olarak bilinen Bepanthen plus, ayrıca canlandırıcı etkisi sayesinde, cildin daha nemli görünmesine de yardımcı olur. Boya, parfüm ya da paraben gibi koruyucu maddeler içermediği için, aynı zamanda oldukça güvenilir bir kremdir.

Bepanthen Plus Nerelerde Kullanılır?

Bepanthen yüz için uygun mu?

  • Yüzeysel yara ve kesikler,
  • Sıyrıklar,
  • Yaralar,
  • Enfeksiyon riski olan yaralar

Bepanthen Plus Nasıl Kullanılır?

Kremi uygulamadan önce, uygulamanın yapılacağı bölgenin ya da yaranın doğru bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Bölgenin temizlendiğine emin olduktan sonra, ince bir tabaka halinde kremi uygulayabilirsiniz. Yaranın üzerine uyguladıysanız, bölgeyi gazlı bezle sarabilirsiniz. Bepanthen plus, yara tamamen iyileşene kadar günde birkaç kez uygulamaya uygundur.

Bepanthen Plus Yüze Sürülür Mü?

Bepanthen plus yüze sürülür mü?

Yukarıda; kremin enfeksiyon oluşumunu engellemeye yardımcı olduğu, bakteri oluşumunu engellediği, parfüm ve paraben içermediğini belirttik. Bu durumda, Bepanthen plus’un yüze sürülüp sürülemeyeceğini merak edebilirsiniz.

Açıkçası, pek çok kişi bu kremi yüzüne sürmeyi tercih etmektedir. Özellikle, yüzünde nemsizlik problemi olanlar, sivilce izi ve lekeleri olanlar, çareyi Bepanthen plus gibi yara iyileştirici ve hücre onarıcı kremlerde arıyor.

Ancak bir yandan da, “Tüylenme yapar mı?” gibi soru işaretleri de var. Kullanıcılar, uzun vadeli kullanımda kremin tüylenme yapabildiğini belirtiyor. Bu da, kremi kullanmak isteyen tüketicilerin aklında soru işaretleri yaratabiliyor. Ancak, kısa vadeli bir kullanımda kremin böyle bir etkisi olabilmesi oldukça zor.

Yüzünüzde sivilcelerden kalma lekeler varsa ya da herhangi bir sebepten bir yara oluştuysa, iyileşme sürecini hızlandırmak ya da leke kalma ihtimalini azaltmak için, siz de eczacınıza danışarak Bepanthen plus krem kullanabilirsiniz. Yine de, uzun vadeli kullanımı düşünüyorsanız, tüylenme yapma ihtimalini de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Bunun dışında, Bepanthen plus kremi günlük nemlendirici olarak kullanan kullanıcılar da mevcut. Ancak, hücre yenileyici bir krem olduğundan, ciltte incelmeye sebep olabilir. Bu nedenle, bölgesel olarak uygulanması daha doğru olacaktır. Bununla birlikte, haftada 1 ya da 2 kez, hücre yenileyici ve onarıcı bir krem olarak, ince bir tabaka halinde tüm yüzünüze uygulamayı da düşünebilirsiniz.

Bundan önce yazdığımız Saçların Gürleşmesi İçin Ne Yapılır? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi nasıl durdurulur ve saç dökülmesi nedenleri konularında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu