Yaşam Blogu

Bakır Kızılı Saç Rengi

26.07.2019
480

Bakır kızılı saç boyası

Ronze saç rengi ya da auburn saç rengi olarak da bilinen bakır kızılı saç rengi, en yaygın olarak kullanılan kırmızı saç renklerinden biridir. Temel olarak bronz ve kırmızı tonların bir birleşimi olan bu renk, çilek tonlarından zencefilli bakıra kadar çok geniş bir ton seçeneği sunmaktadır.

Dünya nüfusunun %2’sinden azı doğal bakır saç rengine sahiptir ve bu renk, oldukça belirgin bir saç rengidir. Doğru şekilde uygulandığında, genel görünüşünüzü önemli ölçüde değiştirebilir. Bakır kızı saç rengi; sıcak, zengin ve yumuşak olabilir ve ayrıca, hem sıcak hem de soğuk cilt tonlarını tamamlayan tonlarda kullanılabilir.

Cilt renginiz için doğru bakır saç rengini seçerken, saçlarınızın alt tonlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bazı bakır tonları, cilt renginize uygun olmayabilir. Bu aşamada, göz renginizi de ton seçiminde belirleyici bir etmen olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Daha sert görünmekten korkmayın, bakır kızılı saç rengi görünümünüze güzel bir efekt sağlayabilir.

Bu renk, gül alt tonları ve pembesi cilt tonlarına sahip kadınlar için çok iyi bir seçimdir. Genel olarak, cildiniz sıcak bir renge sahipse, sıcak bakır renkleri ile yapılan gölgeleri tercih edebilirsiniz. Daha soğuk bir ten rengi ve daha koyu alt tonlara sahipseniz de, bakırın daha soğuk tonlarını denemeyi düşünebilirsiniz. Bakır kızılı saç rengi ile ilgili bilmek istediğiniz detaylar ve kuaförün yolunu tutmadan önce ilham alabileceğiniz örnekler için, aşağıda sizler için hazırladığımız galeriye de göz atmanızı öneririz…

Bakır Kızılı Saç Boyası

Saçlarınızı evde bakır kızılına boyadıysanız, bu rengin oldukça belirgin olduğunu ve özelliğini koruması için özen gerektirdiğini unutmamanız gerekir. Gereken özen gösterilmediğinde, saç rengi kısa bir sürede solmaya başlayabilir. Ve ayrıca, saçlar uzamaya başladıkça renk farklıları ciddi bir şekilde belirginleşebilir. Bu nedenle, kuaför masrafları ile uğraşmak istemiyorsanız ya da evde sık sık saç boyamaktan hoşlanmıyorsanız, bir de saç bakımı konusunda kendinize yeterince güvenmiyorsanız, bakır kızılı saç rengi sizin için iyi bir seçim olmayabilir. Onun yerine, bakırın farklı tonlarına yönelmeyi düşünebilirsiniz.

Koyu Bakır Kızılı

Koyu bakır kızılı

Koyu bakır kızılı saç rengi, derin altın kırmızısı ve zengin, sıcak kahverengi tonlarını birleştirmektedir. Sıcak ya da nötr bir cilt tonuna sahipseniz, ela, yeşil, kahve ve mavi renkli göz rengindeki tüm kadınlara yakışabilecek koyu bakır kızılı ile sofistike bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bakır kızılı tonları

Bakırın çok belirgin kırmızı tonlarını tercih etmek konusunda endişeleriniz varsa, koyu bakır kızılı gibi yine kızılı vurgulayan ama daha doğal görünen renklendirme uygulamalarını da tercih edebilirsiniz.

Bakır Kızılı Kimlere Yakışır?

Kızıl saç rengi, doğru uygulamalar ile her ten rengi, her alt tonu ve her göz rengine uygun bir saç rengi olabilir. Bu noktada, kuaför seçimi oldukça önemlidir ve profesyonel bir uygulama ile kızıl tonları, saçlarda harikalar yaratabilir.

Kızıl, her şeyden önce sıcak bir renktir ve özellikle beyaz tenli, soluk görünen kadınları bir anda daha sıcak gösterebilir. Sarı saç gibi fazla makyaj istemeyebilir ancak kolay solabilen bir renk olduğundan, özen göstermek ve bakım yapmak önemlidir.

Bakır kızılı saç rengi de kızıl ve bakırlık barındıran, esmer ya da kumral kadınlar tarafından daha çok tercih edilen, doğru uygulama ile saçlarda harikalar yaratan bir saç rengidir. Ünlü güzellerin kullandıkları bakır kızılı saçlar ve ilham alabileceğiniz örneklerle 15 farklı bakır kızılı örneği şimdi sizlerle!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu